Sdělení pro studenty 1. ročníku, kurs Základy jazykovědy

Vzhledem k množícím se případům opisování v seminárních pracích ZAJ a ZJV upozorňuji, že jde o plagiát, tedy přestupek, který může být řešen až před disciplinární komisí děkana. Jak jsem již několikrát uvedl na přednáškách a zveřejnil na webu KČJL, je nutné dodržovat bibliografickou kázeň a řídit se příslušnými citačními normami ČSN-ISO.
Z právní literatury k tématu plyne, že záměrný plagiát je možné stíhat ještě tvrději (MU Brno, prof. Telec). Vyzývám proto ty studenty, kteří jsou si tohoto přestupku vědomi, aby svou práci okamžitě písemně stáhli a podali verzi novou, která by jim pomohla se těmto problémům vyhnout.

Prof. PhDr. Oldřich Uličný, DrSc.
vedoucí KČJL FP TUL

© Katedra historie | Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická na Technické univerzitě v Liberci