Informace k nepedagogickým praxím Bc. oboru Historická a muzeologická studia a NMgr. Historie

| Aktuality

Společná schůzka 2. ročníků HMS a 1. ročníků NMgr. studia jednooborové historie k praxím se uskuteční ve středu 9. října v 10:20 v místnosti P203 (mezi výukou obou oborů).

Milé studentky, milí studenti,

níže naleznete informace týkající se oborových praxí.

V rámci 2. a 3. ročníku Bc. studia a 1. a 2. ročníku navazujícího Mgr. studia absolvujete v každém z uvedených ročníků souvislou odbornou praxi ve sbírkotvorných nebo paměťových institucích v délce trvání vždy 3 týdny, tedy 120 hodin. V každém AR vykonáváte pouze jednu praxi.

Zápočet může být udělen pouze po obdržení hodnocení praxe. Pro udělení zápočtu za 3. ročník Bc. studia a 2. ročník NMgr. studia kromě hodnocení praxe garantem vypracujete a v písemné podobě odevzdáte krátkou esej se zhodnocením průběhu a přínosu praxe. Hodnocení praxe garantem je nutné dodat v písemné podobě (stačí elektronicky) včas!

Pokud chcete jít na praxi, musíte ji mít zapsanou ve STAGu, na dozápisy nebude brán zřetel. Praxi můžete mít zapsanou v letním i zimním semestru.

Praxi si vybíráte podle svého zájmu a nastavených možností, abyste každý rok poznali jiný typ odborného pracoviště.

Výběr praxí probíhá tak, že emailem kontaktujete garanta v příslušné instituci a teprve po vzájemné dohodě a odsouhlasení termínu se zapíšete do elektronického formuláře – odkaz naleznete níže.

Na základě Vámi uvedených údajů bude vyhotovena trojstranná smlouva, kterou všestranně podepsanou odevzdáte nejpozději 14 dní před nástupem ve vybrané instituci. Zohledněte váš reálný nástup na praxi nejen s ohledem na zkouškové období!

Instituce a garanti:

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, garantka Kateřina Hrušková Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Národní památkový ústav, UOP v Liberci, garantka Petra Šternová Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Krajský úřad Libereckého kraje, odbor památkové péče, garant Tomáš Vávra Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (pouze pro NMgr. studium)

Praxe v jiných institucích je možná po souhlasu KHI (dr. Habánová). V případě, že nastupujete na praxi mimo zavedené regionální instituce, prosíme o uvedení přesného jména a kontaktu na garanta praxe v dané instituci.

Podklady pro vyhotovení praxí zanášíte do elektronického formuláře do 15. 11. 2024.

Na jakékoli pozdější dopisování nebude brán zřetel.

V případě nejasností mne kontaktujte na emailu

Anna Habánová