Zrušení výuky Mgr. Hruškové 29.9.2021

Výuka Mgr. Hruškové (Dějiny skla a bižuterie I a Muzeologie II) 29. září 2021 odpadá ze zdravotních důvodů. V následujícím týdnu již výuka proběhne dle rozvrhu.

Studenti vyšších ročníků, kteří se chtějí zapsat na Dějiny skla a bižuterie I se mohou předem ozvat na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo rovnou přijít na výuku 6. 10. 2021 od 16:10, místnost P203.

KHI/VAS1O a KHI/VAS1T

Byly vypsány povinně volitelné předměty Historická geografie a kartografie pod zkratkami KHI/VAS1O a KHI/VAS1T. Tyto předměty jsou určené především pro NMgr. studenty.

Dějiny skla SKL1M

Vážení zájemci o předmět Dějiny skla SKL1M,

předmět KHI/SKL1M - dějiny skla 1 je zatím pro zápis blokován studijním oddělením (přednostně ho chtějí nabídnout prvákům), pro vás to znamená, že můžete bez obav na předmět chodit i nezapsaní, v dozápisovém týdnu pak pořídíte s vyučující dr. Hruškovou seznam všech, kdo se chtějí dozapsat, a pošlete ho na studijní oddělení paní Brabcové. V případě dalších otázek mě neváhejte kontaktovat.

Michal Ulvr

| Aktuality

Počet kreditů z povinně volitelného bloku oborová didaktika

Studentům, kteří nastoupili do NMgr. studijního programu učitelství pro SŠ a 2ZŠ, obor Dějepis v akademickém roce 2020/21, stačí získat pouze 4 kredity místo 6 uvedených ve studijním programu v modré knize (s. 98) v bloku oborová didaktika; zbývající 2 kredity si mohou doplnit v povinně volitelného bloku obor.

J. Pažout

| Aktuality

Učebnice globální historie ke stažení zdarma

Hezký den všem,

především studentům učitelských programů,

Sdružení ARPOK nabízí volně ke stažení  trojdílnou učebnici globálních dějin (po lajku na FB/TT i ve vyšším rozlišení).

Najdete v ní spoustu zajímavých a inspirativních námětů do výuky - s důrazem na propojení mezi obory, hlavně GEO, BI, OBN/ZSV, ale i M.

Více informací a download zdarma zde: https://www.getupandgoals.eu/geo-history-textbook-cz

Sice nemá ofikl doložku MŠMT, ale koho to dnes zajímá?

Více též zde: https://arpok.cz/

Nebojte se šířit dál, i na školách, kde jste na praxi. Jak zaznělo na setkání při uvedení titulu, i kolegové a kolegyně starších ročníků ocení podněty. Tedy aspoň někdy.

Užijte ve zdraví!