zadávání BP a DP

Vzhledem k nemožnosti přímých konzultací a uzavření fakulty ruším do odvolání předkládání písemné podoby zadání závěrečných prací, vše prosím řešte pouze prostřednictvím Stagu, tak, jak se již děje.

Exkurze v LS 2019/20

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

vzhledem k událostem spojeným s epidemií koronoviru a nejasným vyhlídkám do budoucna (mj. ubytování a v případě Ruska i letenky je třeba zajistit dopředu) jsem nucen zrušit zbylé exkurze do zahraničí plánované v letošním akademickém roce, tedy exkurzi do Německa, Ruska a Pobaltí. Pokud jste již exkurze uhradili, příslušná částka Vám bude vrácena (v případě platby bankovním převodem v nejbližší době, v případě platby v hotovosti, jakmile bude otevřena fakulta). Abyste nepřišli o kredity, se kterými případně počítáte, můžete si náhradou zvolit některý z povinně volitelných předmětů v denní i kombinované formě a absolvovat jej. Kontaktujte kvůli tomu příslušné vyučující.

S pozdravem

J. Pažout

aplikace Kramerius - knihy online

Na základě dohody mezi společností Dilia a vedením digitální knihovny pro zpřístupnění kulturního dědictví Kramerius budou dočasně k dispozici pro studenty a pedagogy zdigitalizované dokumenty nacházející se na této platformě, a to i mimo prostory, kde byl přístup dosud povolen. Kromě zdigitalizovaných knih nabízí Kramerius i mnoho periodik. K přístupu do databáze stačí kliknout pouze na odkaz, čímž vyjádříte souhlas, že bude zaznamenána Vaše IP adresa. Jedinou nevýhodou je, že není možno stahovat a tisknout. Přes zámeček na ikonkách skenů by se měly dokumenty normálně načíst. Odkaz na informaci o zpřístupnění Krameria: https://www.nkp.cz/aktuality/novinky-titulni-strana/vysokoskolakum-knihy-online, odkaz přímo na aplikaci: http://kramerius-vs.nkp.cz/.

© Katedra historie | Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická na Technické univerzitě v Liberci