Skip to main content

Harrachové, (nejen) skleněný odkaz. Přednášky a komentovaná prohlídka v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou 4.12.2023

| Přednášky pro veřejnost

Letošní rok vyhlásil Národní památkový ústav Rokem Harrachů. Cyklus akcí napříč celým rokem i republikou se nese pod mottem „Harrachové, vznešenost zavazuje“.  Výročí tohoto významného rodu připomene i naše muzeum ve spolupráci se Spolkem přátel Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Srdečně Vás zveme v pondělí 4. prosince 2023 (od 10.30 hodin pro odborné školy a veřejnost, od 15.30 hodin pro veřejnost) do Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou na program Harrachové, (nejen) skleněný odkaz zahrnující přednášky a komentovanou prohlídku.

Letos uplyne právě 400 let od nástupu Arnošta Vojtěcha z Harrachu na pražský arcibiskupský stolec a zároveň 400 let od sňatku Isabely Kateřiny z Harrachu s Albrechtem z Valdštejna. Jan Luštinec je nejen přední český odborník na tento rod, ale též spoluautor knihy Harrachové, vznešenost zavazuje. Je ale také skvělým vypravěčem, o tom se můžete přesvědčit na jeho přednášce s názvem Ze života posledních Harrachů. Petr Nový, hlavní kurátor muzea, ve druhé části programu představí výrobky harrachovské sklárny nejen na přednášce, ale i na následné komentované prohlídce expozicí.

Kapacita sálu je omezena, proto je nutné se na akci předem registrovat nejpozději do 30. listopadu na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Vstup je zdarma.