Skip to main content

Kulturněhistorická a muzeologická studia a navazující Historie

Informace k oborovým praxím

Praxi musíte mít zapsanou ve svém rozvrhu.

Praxi si vybíráte podle svého zájmu a nastavených možností, tak abyste každý rok poznali jiný typ odborného pracoviště. Opakování praxe ve stejné instituci je možné pouze jednou a tehdy, když si Vás instituce vyžádá a žádost zdůvodní.

Výběr praxí probíhá tak, že emailem kontaktujete garanta v příslušné instituci a teprve po dohodě o termínu nástupu a jeho souhlasu se zapíšete do elektronického formuláře.

Po druhé praxi odevzdáte spolu s hodnocením praxe esej, ve které praxi shrnete.

Délka praxe: 21 pracovních dnů (120 hodin)

Doporučená doba pro vykonání praxe: letní období bez výuky. Vzhledem ke zkrácenému zimnímu semestru a posunutému začátku letního semestru je umožněno vykonat praxi též v období od poloviny ledna do začátku letního semestru v únoru 2023.

nabídka institucí pro výkon praxe:

  • Krajská vědecká knihovna Liberec, garant Václav Kříček Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Severočeské muzeum v Liberci, garant Adéla Pomothy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Státní okresní archiv Liberec, garant Robert Filip Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Státní okresní archiv Jablonec nad Nisou, garant Jan Kašpar Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Státní okresní archiv Semily, garant Daniela Coganova Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, garant Kateřina Hrušková Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Výběr jiné instituce je možný výhradně po domluvě s garantem praxí (dr. Anna Habánová)

náplň praxe: odborná činnost pod vedením zkušeného garanta

odkaz na elektronický formulář: https://forms.gle/ALFRDGPQrAgV7pGv6

termín pro vyplnění: je uveden v odkazu výše v elektronickém přihlašovacím formuláři
na pozdější termíny nebude brán zřetel!!!